Przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim

Wrocław – miasto spotkań, kultury, innowacji. Miasto otwartych ludzi

To miejsce wyjątkowe, jedno z naszych ulubionych na świecie. Mimo, że mieszkamy tutaj od wielu lat, niemal codziennie dowiadujemy się o Wrocławiu nowych rzeczy. Co nadaje mu tej wyjątkowości? Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą ofertą: przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim.

Zamów przewodnika po Wrocławiu już teraz

Napisz wiadomość

Zadzwoń i dowiedz się więcej

Dlaczego warto zwiedzić Wrocław?

Wrocław english tour guide_przewodnik po wrocławiu język angielski

Fantastyczne bogactwo historyczne oraz kulturowe, położenie miasta nad piękną Odrą i jej czterema dopływami, mnogość urokliwych wysp w samym centrum. A przede wszystkim ludzie, którzy, jak podkreśla prof. Jan Miodek, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, „przybyli tu zewsząd”. Ludzie otwarci na nowe działania, na rozwój, na siebie nawzajem. Do najważniejsze z powodów, dla których warto zwiedzić nasze piękne miasto. W 2016 roku, podczas gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, uczestniczyliśmy w wielu oryginalnych, twórczych eventach. Ale miasto na kulturę i rozmaite wydarzenia otwarte jest cały czas. Zdecydowanie warto poznać je bliżej.

Kiedy warto zwiedzić Wrocław?

Muzeum Narodowe we Wrocławiu_przewodnik po Wrocławiu w j. niemieckim

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi 🙂 O każdej porze roku nasze miasto prezentuje się nieco inaczej, ale zawsze wyjątkowo. Jeśli lubicie aktywności na świeżym powietrzu, zdecydowanie sprawdzi się pobyt we Wrocławiu wiosną, latem, czy wczesną jesienią. Oprócz zwiedzania najpopularniejszych zabytków i atrakcji, będziecie mogli skorzystać z różnych opcji rekreacyjnych, np. rejsu statkiem, a dla lubiących adrenalinę, rejsu po Odrze szybką motorówką. Fontanna Multimedialna Pergola przy Hali Stulecia w sezonie od maja do października oferuje pokazy multimedialne z muzyką na żywo. Jest to również okazja do uczestnictwa w licznych eventach plenerowych, czy festiwalach. We Wrocławiu odbywa się np. jeden z największych festiwali kina w Polsce – Nowe Horyzonty, wiele festiwali muzycznych, np. Festiwal 3-majówka, Jazz Nad Odrą, dzieci z kolei chętnie uczestniczyć będą w Festiwalu Krasnoludków. Natomiast pobyt we Wrocławiu zimą to przede wszystkim okazja do poznania uroków największego w Polsce Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Fotografia atrakcji turystycznych i architektury_SowiWeb

We Wrocławiu z pewnością dla każdego znajdzie się coś innego godnego uwagi. Miasto ze względu na swoją ponad 1000-letnią burzliwą historię, posiada całą gamę zabytków związanych z Piastowskimi czasami średniowiecznymi, dziedzictwem kulturowym Habsburgów, czy Hohenzollernów pruskich. W ofercie są liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, interaktywne i tradycyjne muzea, a także przestrzeń na rekreację i odpoczynek. Tu stara architektura miesza się z nową, wycieczka po Wrocławiu będzie też nie lada gratką dla wszystkich pasjonatów architektury i sztuki.

Przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim_Visit Breslau

Rynek Wrocławski

Wrocławski Rynek to drugi co do wielkości rynek w Polsce (największy znajduje się oczywiście w Krakowie). Jak przed wiekami, tak obecnie jest cały czas pulsującym miejscem spotkań. Dawniej główne centrum handlowe miasta, świetnie prosperujące dzięki strategicznemu położeniu, dziś zachwyca bogatą ofertą gastronomiczną, turystyczną, czy kulturalną. Największy obiekt na Rynku – imponujący gotycki Ratusz Wrocławski – to swoista wizytówka miasta. Górna część jego wschodniej fasady, stała się nawet elementem wrocławskie logo. Latem odbywają się tu liczne festiwale i w trakcie Jarmarku Świętojańskiego na rynku można nawet poleżeć na plaży. Zimą z kolei skosztujecie świątecznych smaków i doświadczycie atrakcji największego w Polsce Jarmarku Bożonarodzeniowego.

przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim

Ostrów Tumski

To położona nad brzegiem Odry, piękna i magiczna część Wrocławia, zwana kolebką miasta. Tu czuć wciąż ducha historii. Oczywiście w toku różnych zdarzeń, zwłaszcza podczas oblężenia Festung Breslau, miejsce mocno ucierpiało, na szczęście powojenne rewitalizacje i nocne iluminacje uczyniły je swego rodzaju klimatycznym zakątkiem, z dala od zgiełku dużego miasta. Dominuje tu architektura sakralna wraz z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela i Kościołem św. Bartłomieja i Krzyża, które dumnie górują nad pozostałymi obiektami. Znajdująca się obok Przystań Kardynalska to jeden z punktów startowych wyjątkowych rejsów po Odrze.

Katedra na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu

Katedra i kościoły

We Wrocławiu znajdziecie liczne imponujące obiekty sakralne. Należą do nich m.in. słynna Archikatedra św. Jana Chrzciciela w najstarszej części miasta – Ostrowie Tumskim, czy dawne kościoły parafialne: Bazylika św. Elżbiety oraz Kościół św. Marii Magdaleny. Z każdego z nich można zobaczyć wspaniałą panoramę miasta, bowiem na wieżach kościelnych lub mostku między wieżami (w przypadku Kościoła św. Marii Magdaleny) znajdują się punkty widokowe. Przy dobrej pogodzie, wrażenia jedyne w swoim rodzaju, także dla najmłodszych 🙂

Przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim_Hala Stulecia

Hala Stulecia i okolice

Nie byłoby współczesnego Wrocławia bez jednej z jego największych ikon – Hali Stulecia. Wybudowana ponad 100 lat temu, pionierska konstrukcja na planie greckiego krzyża, do dziś wzbudza podziw i należy do czołówki światowych gigantów modernizmu. Tuż obok Hali Stulecia znajduje się m.in. Pawilon Czterech Kopuł (będący jednym z oddziałów Muzeum Narodowego), Pergola wraz Fontanną Multimedialną oferującą atrakcyjne pokazy świetlno-dźwiękowe, a także czynny od kwietnia do października Ogród Japoński.

Visit Breslau _przewodnik po Wrocławiu język niemiecki

Uniwersytet Wrocławski i Muzeum UWr

Będąc we Wrocławiu, z pewnością warto zobaczyć również Uniwersytet Wrocławski i znajdujące się w nim Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. To podróż przez czasy baroku, po wyjątkowych przestrzeniach, jednych z najbardziej okazałych barokowych wnętrz Europy Środkowej – Auli Leopoldina i Oratorium Marianum. Z kolei taras widokowy na Wieży Matematycznej Uniwersytetu to wspaniałe zwieńczenie podróży po niezwykłym gmachu uniwersyteckim.

ZOO Wrocław Afrykarium

Afrykarium Zoo Wrocław

Jedną z najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu w ostatnich latach jest Afrykarium mieszczące się na terenie największego w Polsce ogrodu zoologicznego Zoo Wrocław. Bogaty świat afrykańskiej fauny i flory dostępny przez 365 dni w roku jak magnez przyciąga dużych i małych miłośników zwierząt. Mała uwaga: niekoniecznie planujcie odwiedziny w Afrykarium w popularne długie weekendy, chyba że ogromne kolejki są Wam niestraszne 😉

Przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim

Jeśli macie przyjaciół bądź rodzinę w krajach niemieckojęzycznych, którzy planują Was odwiedzić, warto pokazać im stolicę Dolnego Śląska w ich ojczystym języku. Podczas tych wycieczek poznacie słynne miejsca i obiekty wrocławskie, a także odkryjecie wiele tajemnic Wrocławia. Będą obiekty wszystkim dobrze znane, takie jak imponujący Rynek Wrocławski z gotyckim Ratuszem, Ostrów Tumski, zwany kolebką miasta, ikona wrocławskiego modernizmu Hala Stulecia, a także liczne niespodzianki i smaczki dostępne tylko podczas oprowadzania z przewodnikiem. Zajrzycie m.in. do gmachu Narodowego Centrum Muzyki i dowiecie się dlaczego jego sale koncertowe zachwycają niezwykłą akustyką, odkryjecie także najstarszy i najgłębszy poziom miasta na obszarze Rynku. Możecie wstąpić również do legendarnej Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych lub skorzystać z rejsu Odrą szybką motorówką. Nie zabraknie oczywiście słynnych wrocławskich krasnali i legend. Spacery prowadzone są przez lokalnych mieszkańców, pasjonatów miasta, jest to ich więc wielka zaleta.

Przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim dla osób indywidualnych, grup i firm.

Przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim
Przewodnik po Wrocławiu dla grup zorganizowanych

Polecamy usługę lokalny przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim. Dla indywidualnych turystów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, grup zorganizowanych lub firm, Visit Breslau będzie oryginalnym sposobem na poznanie miasta. W ofercie są indywidualne wycieczki dla par, rodzin, grup szkolnych, turystycznych, a także klientów biznesowych. To doskonała okazja do przybliżenia najciekawszych zabytków miasta, perł architektury i sztuki, takich jak Ratusz Wrocławski, Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, czy Hala Stulecia, a także odkrycia wielu mniej znanych, interesujących zakątków, których nie znajdziecie w typowych przewodnikach. W duchu historycznym, bądź bardziej rekreacyjno-rozrywkowym – z pewnością uda się dopasować dla Was indywidualną ofertę zwiedzania.

Ile trwa zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem?

Czas trwania zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem jest zawsze elastycznie dostosowany do Waszych potrzeb. W zależności czy chcecie zwiedzić miasto w pigułce w ciągu krótkiego spaceru lub macie ochotę poznać więcej atrakcji, Visit Breslau podchodzi indywidualnie do Waszych preferencji. Istnieje możliwość podzielenia zwiedzania na parogodzinne lub parodniowe bloki czasowe w zależności od Waszego programu pobytu.

Ile kosztuje zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem?

Koszt zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem jest uzależniony przede wszystkim od wielkości grupy, czasu trwania wycieczki i specyfiki programu. Zachęcamy do skontaktowania się z przewodnikiem celem poznania szczegółowej oferty :).

Zarezerwuj zwiedzanie Wrocławia

We Wrocławiu w szczycie sezonu – od maja do września – turystów indywidualnych, grup zorganizowanych i szkolnych jest cała masa. Zachęcamy więc do wcześniejszej rezerwacji. Oczywiście planujcie również spontaniczne wypady do Wrocławia, przewodnicy z Visit Breslau postarają się znaleźć dla Was termin 🙂

Oryginalne fotografie dronowe Wrocławia i okolic

Jeśli jesteście zainteresowani ciekawymi fotografiami dronowymi Wrocławia bądź okolic, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Przyjedźcie i spędźcie dobrze czas we Wrocławiu razem z Visit Breslau! 🙂

Visit Breslau.de_logo-white

Przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim

Wszelkie szczegóły i oferta na oficjalnej stronie: