Królewskie Miasto Łęczyca

Kolejny raz udaliśmy się do Królewskiego Miasta Łęczycy położonego w centralnej Polsce. 20-21 sierpnia odbył się XVIII turniej rycerski w Łęczycy, który mieliśmy przyjemność sfilmować z powietrza, jak również bezpośrednio przy ziemi 🙂 Łęczyca to miasto o bogatej historii, które było świadkiem wielu kluczowych wydarzeń w dziejach Polski, zwłaszcza w czasach średniowiecza. To tutaj odbył się m.in. pierwszy sejm w dziejach Rzeczypospolitej, to tutaj rezydowała księżniczka Salomea, wdowa po królu Bolesławie Krzywoustym. Wreszcie, to tu król Kazimierz Wielki kilka stuleci później wybudował zamek, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Łęczyckiej.

XVIII Turniej rycerski w Łęczycy z lotu ptaka

Jak co roku, turniej rycerski stanowił widowiskowe wydarzenie, będące atrakcją zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i odwiedzających miasto. W programie mieliśmy m.in. zawody łucznicze, brawurowe walki konne i piesze, prezentację prasy drukarskiej Gutenberga, występ tancerek i chorągwi sbandieratori, a także bitwę piechoty zaciężnej z 2. połowy XV wieku. W międzyczasie można było skosztować pysznej kuchni staropolskiej i wziąć udział w różnego rodzaju zabawach oraz warsztatach rzemieślniczych. Poniżej krótka relacja zdjęciowa:

Na imprezie bawili się wspaniale zarówno dorośli, jak i dzieci, więc jest to idealny pomysł na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Zobaczcie także film naszej produkcji relacjonujący XVIII edycję turnieju. Jest dedykowany wicestaroście powiatu łęczyckiego, Pani Krystynie Pawlak: [pexyoutube pex_attr_src=”https://www.youtube.com/watch?v=6N2S1YU-qp4&feature=youtu.be”][/pexyoutube] Realizacja fotografii i filmu z turnieju to początek współpracy z Centralnym Łukiem Turystycznym – organizacją zrzeszającą atrakcje turystyczne regionu łęczyckiego i okolic. Do zobaczenia za rok! 🙂 Zapraszamy do zobaczenia naszych innych produkcji przedstawiających Ziemię Łęczycką: część I oraz część II.