Eksploracja ziemi łęczyckiej

SowiWeb tym razem udał się na przejażdżkę po centralnej Polsce w poszukiwaniu nieznanych jeszcze miejsc. Postanowiliśmy sfilmować zamek Besiekiery z lotu ptaka. Wieś Besiekiery usytuowana jest obok miejscowości Grabów w powiecie łęczyckim (województwo łódzkie). To niewielkie, ale urokliwe miejsce na łonie natury i warte odwiedzenia.

Zamek Besiekiery z lotu ptaka

Zamek został wybudowany w stylu późnogotyckim najprawdopodobniej na przełomie XV i XVI wieku. Warownię założono na kopcu, który otoczony był wodami sztucznego stawu. Z góry wyraźnie widać zarys formy zamku – mieści się na planie nieregularnego czworoboku, gdzie kiedyś na 3 kondygnacjach znajdowało się po kilka izb. Obecnie po warowni pozostały ruiny w postaci murów obwodowych do wysokości pierwszego piętra, fragmentów wysokiej wieży oraz budynku mieszkalnego.

Poniżej prezentujemy kilka naszych fotografii zamku Besiekiery:

Zamek w Besiekierach_SowiWeb Plan zamku z XIX w. wg B. Guerquina Źródło: Leksykon Zamków w Polsce, L. Kajzer, S. Kołodziejski, J. Salm, Arkady 2002

Zapraszamy także do obejrzenia filmu z ujęciami dronowymi, który zrealizowaliśmy dla przychodni NZOZ Medar. Muzykę wykonał zaprzyjaźniony z nami zespół: Sango – Zmiana Wibracji Ziemi. Jeżeli jesteś zainteresowany tymi rytmami czy to na koncercie, czy na płycie, zapraszamy na http://www.folibamanagement.com/.

[pexyoutube pex_attr_src=”https://www.youtube.com/watch?v=qXrqmPip_8U”][/pexyoutube]

Film polecamy oczywiście w jakości Full HD.

Po więcej zdjęć powietrznych Łęczycy, kliknij tu. Już wkrótce kolejne ciekawe ujęcia z ziemi łęczyckiej 🙂