Transport dronem

Taxi drone

Transport dronem staje się faktem. To kwestia krótkiego czasu kiedy drony będą nas mocno wspierać w kolejnej dziedzinie. Na rynku innowacyjnego transportu przy użyciu dronów, zarówno UNV jak i tych pasażerskich, właśnie nastała kolejna gorączka.

Kilka dni temu ogłoszono, iż testy przeprowadzone na dronie pasażerskim przynoszą pozytywne wyniki, a przewodniczący Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (RTA) w Dubaju mówi o planowanym rozpoczęciu ich użytkowania w lipcu tego roku. Okaże się, że pierwsze taxi drony nie będą przypominały wcale tych z filmu ”Piąty Element”, a sylwetką zbliżone są chyba do bardziej znanych nam modeli dronów (UNV) DJI Inspire, nieco większych rozmiarów.

źródło: ”The Fifth Element” CC BY SA

Chińska firma Ehang – twórca Ehanga 184 szybko zyskała pewnego klienta i innowacyjną usługę. Rząd Dubaju oficjalnie chwali się dronami taxi na swoim profilu facebookowym.

 

System EHANG jest w pełni autonomiczny, pasażer wcale nie musi posiadać umiejętności pilota, a sprawę pozwoleń w tym wypadku zapewne rząd Dubaju szybko ureguluje:)

  Do pracy dronem

[pexyoutube pex_attr_src=”https://www.youtube.com/watch?v=a5Q2W0r5e-s”][/pexyoutube]

Film ten przejdzie do historii, opowiada o tym jak powstała pierwsza ”taksówka dron”:

[pexyoutube pex_attr_src=”https://www.youtube.com/watch?v=wP8sC-7Dc9s”][/pexyoutube]

                                                Dron – motor

Konkurencyjna firma również biorąca udział w tym wielkim wyścigu konstruktorów coraz to większych i bardziej użytkowych dronów to rosyjska Hoversurf. Ich latająca maszyna prezentowana w ostatnim czasie na globalnej arenie to Scorpio S-3. Jego cena ok. 60 000 PLN. Nie jest zbyt szybki, osiąga prędkość 50/km/h, w powietrzu na zwykłej baterii może utrzymać się ok. 30 min, a z ulepszoną hybrydową nawet do 2 h. Możliwe, że inny futurystyczny produkt związany z transportem przy użyciu pojazdów typu dron na skalę globalną zadebiutuje w Rosji z początkiem roku 2018.

Scorpion-3 osiąga prędkość maksymalną 50 km/h, a przy zwykłej, w pełni naładowanej baterii, pozwala na 30-minutowy lot. Ewentualnie maszyna może zostać wyposażona w baterię hybrydową, dzięki czemu czas lotu wydłuży się aż do 2 godzin.

Hoverbike Scorpion-3

[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/ZObEvkK-bBY”][/pexyoutube]

Tymczasem niedawno miał miejsce pierwszy publiczny lot Scorpio-3. Prezentacja zakończyła się sukcesem i została pozytywnie odebrana (Edit 15.04.2018):

[pexyoutube pex_attr_src=”https://www.youtube.com/watch?v=OfsVjc7Dbo0″][/pexyoutube]

źródła:http://www.thenational.ae, https://www.facebook.com/DXBMediaOffice/,www.hoversurf.com/,

Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat dostawy zakupów dronem.