Młodzież z całego świata we Wrocławiu

SowiWeb uczestniczy aktywnie w wydarzeniach wrocławskich. Po raz kolejny współpracowaliśmy firmą Photoando, która specjalizuje się w fotografii z powietrza. Materiał realizowany był dla WroMedia. Podczas festiwalu „Singing Europe” w ramach ESK 2016 na Stadionie Wrocław mieszkańcy i goście mieli okazję obejrzeć wrocławskie Światowe Dni Młodzieży z lotu drona i innych kamer naziemnych w formie krótkich spotów (nasza część pracy to przy tym projekcie ujęcia z powietrza). ŚDM Wrocław odbyły się w naszym mieście w dniach 20-25 lipca.

Światowe Dni Młodzieży z lotu drona

W piątek 22 lipca mieliśmy okazję filmować obchody ŚDM Wrocław, a dokładnie Mercy Fest, m.in. w Parku Południowym, na terenie przy ul. Kasprowicza 45 oraz w Leśnicy koło Wrocławia, gdzie wolontariusze przygotowali na tę okazję katolicki mural. W ramach Mercy Fest w piątkowe popołudnie zorganizowano liczne koncerty w wymienionych punktach. Na wydarzenie zjechała się młodzież z całego globu. Do kamery drona z wielkim entuzjazmem machali młodzi Francuzi, Hiszpanie, Meksykanie czy Japończycy.

Poniżej kilka fotografii prezentujących to wyjątkowe wydarzenie:

[pexyoutube pex_attr_src=”https://www.youtube.com/watch?v=TMWMR3vQKqI”][/pexyoutube]

Dziękujemy ponadto za zaangażowanie oraz wydanie zgody na użycie drona podczas ŚDM Urzędowi Miejskiemu Wrocław oraz pracownikom Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży byliśmy jedyną firmą mającą zezwolenie m.in. od wymienionych instytucji na sfilmowanie imprezy dronem.