V JUBILEUSZOWY ŚRODKOWOPOLSKI RAJD ROWEROWY

SZLAKIEM ”W CENTRUM POLSKI” W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Za nami kolejna rowerowa przygoda, tym razem dochodzi jeszcze element patriotyczny. W dniach 6-8 lipca odbył się rajd rowerowy w centrum Polski. Jego pełna nazwa brzmi: V Jubileuszowy Środkowopolski Rajd Rowerowy Szlakiem „w Centrum Polski” w Stulecie Niepodległości. Uczestnicy rajdu w ciągu 3 dni pokonali około 200 km przemierzając malownicze trasy i miejscowości centralnej Polski, w tym Kutno, Oporów i Łęczycę. Jednym z kluczowych elementów Rajdu było oddanie hołdu bohaterom walczącym za Niepodległą Polskę podczas I wojny św. i uczczenie setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Impreza odbywała się we wspaniałej, można powiedzieć rodzinnej i wesołej atmosferze.

Rajd rowerowy w centrum Polski – podziękowania dla Organizatorów i Uczestników

Wielkie podziękowania i brawa dla głównego organizatora Rajdu, Pana Jacka Ziółkowskiego, Prezesa Centralnego Łuku Turystycznego, bez którego to wszystko nie miałoby miejsca. To człowiek wszechstronnie aktywny i zaangażowany, prawdziwy Patriota i świetny lider. Do organizacji Rajdu przyczyniło się jeszcze wiele osób. Jest to m.in. Pan Janusz Jankowski, który złożył wniosek do Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępień oraz Zarząd Województwa, który wybrał go do dofinansowania. Motorem mobilizującym do działania był Marek Zygmunt, który wspierał logistycznie imprezę i dwukrotnie objechał przed rajdem trasę. Honorowego Startu w Kutnie dokonał Pan Zastępca Prezydenta Miasta Kutna – Jacek Boczkaja. Na trasie osobiście odwiedziła Uczestników, w imieniu Pana Wójta Bedlna, Pani Sekretarz Urzędu Gminy – Katarzyna Golis. Natomiast ostatni odcinek „W stulecie Niepodległości” na rowerze przejechała Pani Burmistrz Łęczycy – Monika Kilar Błaszczyk. Do końca z niegasnącym uśmiechem towarzyszyła ona Uczestnikom Rajdu.

Zobaczcie relację fotograficzną z tego niezwykłego eventu:

Dobrymi duszkami wspierającymi w kwestiach formalnych całości były Agnieszka Łeń i Joanna Kapusta z klubu turystycznego PTTK „Salamandra”. Dziewczyny dzielnie tworzyły biuro Rajdu. Przyjazną atmosferę zabezpieczyły Panie dyrektorki szkół, w których Uczestnicy korzystali z noclegów – Pani Jolanta Rosół z Szewc Nadolnych i Elżbieta Gieraga z SP nr 4 w Łęczycy. A bezpośrednio Panie z personelu szkoły, które opiekowały się Uczestnikami, spełniając każdą prośbę, służąc pomocą. Na pozytywną aurę wśród Uczestników wpłynął zespół „Grzmiąca Półlitrówa” z Pawłem Małolepszym na czele. Skrzyżowali oni klimat turystyczny z rock n’ rollem wprowadzając świetną zabawę. Dobrym aniołem na trasie był kierowca łęczyckiego PKS, Pan Marek Bojarski, prowadzący samochód serwisowy. Zawsze można było na niego liczyć. Podziękowania należą się także samorządowcom, którzy osobiście zaangażowali się w przebieg V Jubileuszowego Rajdu Rowerowego po Centralnym Łuku Turystycznym.

Dziękujemy Uczestnikom Rajdu – zaprawionym rowerzystom i ludziom pełnym dobrej energii 🙂

Poniżej RELACJA FILMOWA z Rajdu:

[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/wphv0Dl73a4″][/pexyoutube]

To były wyśmienite 3 dni pełne akcji, lekcji historii i świetnej zabawy. Do zobaczenia na kolejnym Rajdzie za rok! 🙂

Osobne podziękowania ponownie dla Pana Marka Bojarskiego, który rozumie jak to jest, kiedy fotograf czy kamerzysta nie ma zdjęć, na których go widać 😉

PEŁNA RELACJA FOTOGRAFICZNA DO POBRANIA (link) – ważne do 20.07.2018 r.

Jeśli potrzebujesz relacji filmowej czy fotograficznej, to zapraszamy do kontaktu z nami 🙂

Polub nas na Facebooku i odwiedź nasze inne strony: