Kilka dni temu ta wydawać by się mogło dziecinna aplikacja podbiła rynek. Pokemon GO i marketing czy to dobre zestawienie? Jeśli w przeciągu kilku dni od daty premiery 10 mln osób zaczęło używać tej aplikacji to nie można przejść obok niej obojętnie. Polska również doczekała się oficjalnej apki w Google Play i App Store,  a stało się to 16 lipca. Po uruchomieniu i premierze gry między innymi w Stanach Zjednoczonych czas na Europę. Jednak twórcy gry chyba sami zaskoczeni są swoim tak ogromnym sukcesem. Dlaczego tak twierdzimy? Powód pierwszy Polacy poznali dość szybko, a dokładnie zaraz po zainstalowaniu tej jakże wyczekiwanej aplikacji – niestety serwery są przeciążone i polski użytkownik spotyka się z nie miłym obrazkiem.

Pokemon GO_przeciążone serwery

Powód drugi dla którego uważamy, iż Nintendo nie przewidział aż tak ogromnego sukcesu to tajemniczy brak wielkich kampanii czy informacji o Pokemon GO na ich stronach. W czasie kiedy ich produkt osiąga rekordowe zyski, firma Nintendo jakby nigdy nic skupiła swoją uwagę np. na premierze gry Legend of Zelda: Breath of the wild czy POkemon Sun iPokémon Moon na  konsole, o aplikacji wzmianki są szczątkowe.

Pokemon GO_serwery przeciążone

Pokemon GO i marketing

Jak wykorzystać aplikację do promocji własnej firmy? Twócy gry stworzyli świetny produkt marketingowy, niemalże działający na podobnej, a może nawet lepszej zasadzie jak Google Map. Wykorzystanie technologii GPS sprawiło, iż można nakierować użytkowników apki w miejsce w które chcemy aby przybyli. Przepis jest prosty: PokeStop lub PokeGym. Jeżeli w bliskim obszarze od swojej działalności masz Gym to nic innego jak podziękuj twórcom gry. Inna opcja to ”sprowadzanie” większej liczby tych wirtualnych stworków ( najlepiej tych unikatowych) w okolice swojej firmy, koszty na chwilę obecną nie są ogromne, mówimy o kwocie ok.5-6 zł za 1 h ”promocji” . tam gdzie dużo pokemonów tam i użytkownicy apki. Target jest to ”młodzież” ( do ok. 35 roku życia), miejsca idealne na używanie tego rodzaju wabika to np. kawiarnie, kluby, budki z jedzeniem czy sklep z odzieżą młodzieżową. Zapoznajcie się z częstotliwością występowania danych pokemonów.

Ranking występowania Pokemonów

Śledź na bieżąco naszą stronę, pomożemy Ci i usprawnimy Twój e-marketing.