Blokada reklam. SowiWeb radzi.

Blokada reklam

Content Marketing, jego różne formy, jego skuteczność, popularność rosną w siłę. Szczególnie w Polsce, ale dlaczego, co na to wpływa? Jednym z istotnych czynników jest to iż Polacy postanowili być świadomi w wyborze reklam jakie ich otaczają. W raporcie Page Fair nasz kraj jest bardzo wysoko w rankingach blokowania reklam na świecie. Polacy (34,9%,) tuż po  Grekach(36,7%) na drugim miejscu listy światowej, przed Niemcami (24,7%)  i UK ( 20,5%) licznie i świadomie blokują natrętne reklamy wyskakujące na każdym kroku naszego poruszania się w Internecie.

Na świecie prawie 200 mln użytkowników Internetu blokuje natrętne reklamy.

Na mapie światowego blokowania reklam wyróżnia się Grecja i Polska.

Ta świadoma decyzja Polaków jeszcze bardziej podkreśla, że warto tworzyć ciekawe tematyczne artykuły i umieszczać je różnymi, lubianymi przez innych użytkowników drogami, takimi jak portale społecznościowe czy blogi. 

To koniec dla reklam ”agresywnych” czas na interakcję z Klientem.

Nie masz jeszcze Adblocka. Przedstawiamy krótką instrukcję:

Adblock dla Webmasterów

W przypadku zarządzania np. narzędziami reklamowymi na Facebooku wskazane jest chwilowo wyłączyć nasz dodatek blokujący reklamy. Jeśli o tym zapomnimy otrzymamy komunikat ze strony Facebooka.

Adblock mobilnie

Twórcy wtyczki Adblock  zapowiadają wersję na urządzenia mobilne w których ta forma jeszcze nie jest tak popularna.

Polecamy ciekawy artykuł tygodnika Polityka szczegółowo opisujący świat Adblocker’a, jego twórców, użytkowników, przeciwników, ostry tytuł mówi sam za siebie: ”Banery dla frajerów”.

Przypominamy, że jeżeli masz jakieś problemy ze swoją działalnością content marketingową czy social media to firma SowiWeb służy Ci pomocą.