Warsztaty fotograficzne i filmowe w Wałbrzychu

Aparat, kamera, telefon i dron - zastosowanie praktyczne

Warsztaty fotograficzne i filmowe w Wałbrzychu

Kilka dni temu nasz szkoleniowiec – Przemysław ”Sowa” Sowiecki  w ramach współpracy z Ośrodkiem Finansowo-Szkoleniowym Krezus realizując projekt ”Młodzi Gniewni” przeprowadził warsztaty w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Wałbrzychu. Projekt ma za zadnie przede wszystkim przygotować młodych wychowanków ośrodka do wykorzystywania umiejętności nabytych w ramach projektu do rozwoju osobistego i zawodowego.

Słów kilka o szkoleniowcu – Przemysławie Sowieckim

Przemysław Sowiecki pasję i przygodę do fotografii praktykuje od dzieciństwa, już mając 8 lat był najmłodszym członkiem Warszawskiego Klubu Fotografów w filii w Milanówku. Swoją pasję kontynuował jako redaktor i fotograf szkolnych gazetek, uczestnik wielu warsztatów, współpracował z Radiem Plus z Opola i Gazetą Wyborczą odział w Opolu. Zawodowo prowadził szkolenia i warsztaty dla ludzi w różnym wieku począwszy od wieku przedszkolnego po seniorów. Wykładał i prowadził warsztaty między innymi w:  Wrocławskiej Szkole Fotografii AFA, na Uniwerystecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, w Wytwórnii Filmów Fabularnych (CeTA) we Wrocławiu. Jest również organizatorem jedynego w Polsce przeglądu filmów dronowych – Drone Film Festival Poland.

Przemysław Sowiecki_warszaty fotograficzne i filmowe

Kamera, aparat, telefon i dron – zastosowanie praktyczne

Wychowankowie wałbrzyskiego ośrodka okazali się rewelacyjnymi studentami, a wraz z kolejnymi zajęciami ich pasja stała się jeszcze żywsza. I chociaż pogoda nie zawze nam dopisywała to frekwencja bardzo dopisywała co nas cieszy. ”Młodzi Gniewni” poznali tajniki wykorzystywania zarówno aparatów jak i telefonów w profesjonalnej fotografii. Nauczyli się jak kadrować, jak edytować, jak używać ogólnodostępnych programów i aplikacji, podstawy historii fotografii, rodzaje fotografii, a nawet samodzielnie przeprowadzali wywiady.

Poznali również podstawy wiedzy na temat wykorzystywania dronów komercyjnie, czy w okularach VR obejrzeli okolice ośrodka.  

Dzięki firmie Krezus z Kłodzka z prac wykonanych przez młodych pasjonatów powstanie wystawa. Za polecenie współpracy chcielibyśmy szczególnie podziękować Panu Piotrowi Bidowaniec – kłodzkiemu fotografowi z którym mamy przyjemność współpracować.

Dziękujemy również właśnie tym młodym i chętnym poznawania tego co nowe i możliwe do wykorzystania w zawodzie – ”młodym studentom”. Dziękujemy również kadrze wychowawczej za bardzo miłą współpracę.

Warsztaty fotograficzne i filmowe z SowiWeb