Na naszym blogu rozpoczynamy cykl: ” Social Media pod lupą”, czyli o tym na jakich portalach warto być, jak rozpocząć swoją ”przygodę” z portalami społecznościowymi i jak na nich zaistnieć. O Facebooku wiemy sporo i wielu użytkowników Internetu przekonało się, że czy nam się to podoba czy nie, działania na tym portalu są niezbędne do prowadzenia firmy. Jednak Facebook to nie wszystko. Chcąc zaistnieć w sieci, chcąc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców czy zamierzając osiągnąć wysokie pozycje w przeglądarkach, musisz prężnie działać na każdym możliwym kanale. Jeśli masz zamiar założyć konto na jednym portalu i wrzucać tam posta raz na tydzień nie licz na żadne efekty. O plusach różnych portali społecznościowych zaczniemy od największego plusa. Zaraz po najsłynniejszym portalu społecznościowym polecamy właśnie Google Plus. Dlaczego?

Google Plus potężna platforma społecznościowa?

Aby jaśniej sprecyzować dlaczego warto być i działać na tym portalu podajmy przykład. Wyobraź sobie ogromny sklep ze słodyczami, sklep oferuje produkty różnych firm, jednak właściciele tego sklepu mają również swoje fabryki. Jak myślisz, czyje słodycze będą faworyzowane i na wyższych półkach? Więc jeśli chcemy być wysoko w przeglądarce Google Chrome (najczęściej używanej w Europie) to nie możemy przejść obok Google Plus obojętnie, jego ojcem jest Google.

Na Google+ jest znacznie mniej użytkowników niż na Facebooku, jednak Google robi wszystko, aby stale to zmieniać i gonić konkurencję, a narzędzia i możliwości ma ogromne.

Narzędzia Google- Google Plus.

Rozpoczynając każde szkolenie z Content Marketingu trenerzy SowiWeb przede wszystkim proszą kursantów o założenie Gmaila. Dlaczego? Ponieważ automatycznie z tego samego konta mogą zarządzać swoją skrzynką pocztową, swoim kanałem YouTube, Google Analitysc, Google Firmą, Google Adwords, Google Plusem itp. Google dąży do tego i to stawia za swój główny cel, aby użytkownik jednym kontem obsługiwał wszystko. Tak więc nie rozdrabniaj się logując się do poczty, YouTuba itp. z profilu poczty należącej do innej platformy, szkoda czasu. Jeden adres mailowy i masz wszystko co potrzeba.

Google Plus, a Twoja witryna Internetowa.

 

Jak wspomnieliśmy wyżej, gigant Google faworyzuje swoje produkty, dlatego warto zainstalować sobie na swojej witrynie tzw. plusik czyli “+1″. Do Worpressa polecamy wtyczkę  Google +1 by BestWebSoft plugin , jednak są dostępne również inne wtyczki o tym samym działaniu, kwestia zgodności z Twoją wersją WordPress czy designem. Po instalacji inni użytkownicy łatwiej będą mogli dawać Ci plusiki +1 , a także obserwować na platformie Google Plus.

 

Chcesz wiedzieć więcej, potrzebujesz pomocy? Masz problem z założeniem profilu? Skontaktuj się z nami 🙂

Owl You Need. SowiWeb