Przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim

Wrocław – wyjątkowa perła Dolnego Śląska

Kolejna część opowieści o Wrocławiu, jednym z naszych ulubionych miast w Polsce i na świecie 🙂 Stolica Dolnego Śląska od lat przyciąga do siebie tłumnie nowych mieszkańców, inwestorów, jak i turystów, którzy każdorazowo są niemal oszołomieni widząc dynamiczny rozkwit miasta. Jest tutaj co oglądać. Zapoznajcie się z ciekawą ofertą turystyczną, którą chętnie Wam polecamy: przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim.

 

Zamów przewodnika po Wrocławiu już teraz

Napisz wiadomość

Zadzwoń i dowiedz się więcej

 

Dlaczego warto zwiedzić Wrocław?

Przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim_Hala Stulecia

Bogactwo kulturowe i historyczne, piękne położenie nad Odrą i jej czterema dopływami, nieustanny i twórczy rozwój, ogromna ilość atrakcji i eventów, uśmiechnięci mieszkańcy, którzy często przybywają tu z różnych stron Polski i zagranicy… To tylko część powodów, dla których warto lepiej poznać nasze piękne miasto. Zapraszamy na wspólne odkrywanie sekretów stolicy Dolnego Śląska.

 

Kiedy warto zwiedzać Wrocław?

Wrocław sightseeing_zwiedzanie wrocławia język angielski

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi 🙂 Każda pora roku nadaje miastu nieco inną, ale zawsze wyjątkową oprawę. Wiosna, lato czy wczesna jesień sprzyjają dłuższym aktywnościom na świeżym powietrzu. Oprócz zwiedzania najpopularniejszych zabytków i atrakcji Wrocławia, będziecie mogli skorzystać z różnych opcji rekreacyjnych, np. rejsu statkiem, czy szybką motorówką po Odrze. W tym czasie zdecydowanie warto wstąpić do malowniczych zakątków, jak np. Ogród Botaniczny, czy Ogród Japoński zachwycających bogactwem barw natury. Fontanna Multimedialna Pergola przy Hali Stulecia w sezonie od maja do października oferuje pokazy multimedialne z muzyką na żywo. Jest to również okazja do uczestnictwa w licznych eventach plenerowych, czy festiwalach, takich jak Nowe Horyzonty, Festiwal 3-majówka, Jazz Nad Odrą, czy lubiany przez dzieci Festiwal Krasnoludków. Natomiast pobyt we Wrocławiu zimą to przede wszystkim magia świąt unosząca się w największym w Polsce Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 

Jakie atrakcje warto zwiedzić we Wrocławiu?

Jak działa aparat i kamera w Huawei P30 Pro

Zabytkowe Stare Miasto z magicznym Ostrowem Tumskim, klasyka wrocławskiego modernizmu Hala Stulecia z położoną obok Fontanną Multimedialną i Ogrodem Japońskim, wspaniałe dzieła współczesnej architektury i obiekty kultury, jak np. Narodowe Forum Muzyki… To tylko niektóre miejsca godne polecenia. Podczas przechadzek po Wrocławiu wiele razy koło naszych stóp wyłaniają się odlane z brązu krasnale. To nieodłączny symbol miasta, będący świetną atrakcją dla najmłodszych, ale i urzekający także tych nieco starszych spacerowiczów.

Przejdźmy do szczegółów 🙂

Rynek Wrocławski

Rynek Wrocławski

Wrocławski Rynek to drugi co do wielkości rynek w Polsce (największy znajduje się oczywiście w Krakowie). Jak przed wiekami, tak obecnie jest cały czas pulsującym miejscem spotkań. Dawniej główne centrum handlowe miasta, świetnie prosperujące dzięki strategicznemu położeniu, dziś zachwyca bogatą ofertą gastronomiczną, turystyczną, czy kulturalną. Największy obiekt na Rynku – imponujący gotycki Ratusz Wrocławski – to swoista wizytówka miasta. Górna część jego wschodniej fasady, stała się nawet elementem wrocławskie logo. Latem odbywają się tu liczne festiwale i w trakcie Jarmarku Świętojańskiego na rynku można nawet poleżeć na plaży. Zimą z kolei skosztujecie świątecznych smaków i doświadczycie atrakcji największego w Polsce Jarmarku Bożonarodzeniowego.

przewodnik po Wrocławiu w języku niemieckim

Ostrów Tumski

To położona nad brzegiem Odry, piękna i magiczna część Wrocławia, zwana kolebką miasta. Tu czuć wciąż ducha historii. Oczywiście w toku różnych zdarzeń, zwłaszcza podczas oblężenia Festung Breslau, miejsce mocno ucierpiało, na szczęście powojenne rewitalizacje i nocne iluminacje uczyniły je swego rodzaju klimatycznym zakątkiem, z dala od zgiełku dużego miasta. Dominuje tu architektura sakralna wraz z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela i Kościołem św. Bartłomieja i Krzyża, które dumnie górują nad pozostałymi obiektami. Znajdująca się obok Przystań Kardynalska to jeden z punktów startowych wyjątkowych rejsów po Odrze.

przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim

Katedra i kościoły

We Wrocławiu znajdziecie liczne imponujące obiekty sakralne. Należą do nich m.in. słynna Archikatedra św. Jana Chrzciciela w najstarszej części miasta – Ostrowie Tumskim, czy dawne kościoły parafialne: Bazylika św. Elżbiety oraz Kościół św. Marii Magdaleny. Z każdego z nich można zobaczyć wspaniałą panoramę miasta, bowiem na wieżach kościelnych lub mostku między wieżami (w przypadku Kościoła św. Marii Magdaleny) znajdują się punkty widokowe. Przy dobrej pogodzie, wrażenia jedyne w swoim rodzaju, także dla najmłodszych 🙂

przewodnik po wrocławiu w języku angielskim

Hala Stulecia i okolice

Nie byłoby współczesnego Wrocławia bez jednej z jego największych ikon – Hali Stulecia. Wybudowana ponad 100 lat temu, pionierska konstrukcja na planie greckiego krzyża, do dziś wzbudza podziw i należy do czołówki światowych gigantów modernizmu. Tuż obok Hali Stulecia znajduje się m.in. Pawilon Czterech Kopuł (będący jednym z oddziałów Muzeum Narodowego), Pergola wraz Fontanną Multimedialną oferującą atrakcyjne pokazy świetlno-dźwiękowe, a także czynny od kwietnia do października Ogród Japoński.

przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim_Zoo Wrocław

Afrykarium Zoo Wrocław

Jedną z najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu w ostatnich latach jest Afrykarium mieszczące się na terenie największego w Polsce ogrodu zoologicznego Zoo Wrocław. Bogaty świat afrykańskiej fauny i flory dostępny przez 365 dni w roku jak magnez przyciąga dużych i małych miłośników zwierząt. Mała uwaga: niekoniecznie planujcie odwiedziny w Afrykarium w popularne długie weekendy, chyba że ogromne kolejki są Wam niestraszne 😉

Przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim

Uniwersytet Wrocławski i Muzeum UWr

Będąc we Wrocławiu, z pewnością warto zobaczyć również Uniwersytet Wrocławski i znajdujące się w nim Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. To podróż przez czasy baroku, po wyjątkowych przestrzeniach, jednych z najbardziej okazałych barokowych wnętrz Europy Środkowej – Auli Leopoldina i Oratorium Marianum. Z kolei taras widokowy na Wieży Matematycznej Uniwersytetu to wspaniałe zwieńczenie podróży po niezwykłym gmachu uniwersyteckim.

 

Przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim

przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim

Zapewne wielu z Was, mieszkańców Wrocławia, gości tu co jakiś czas rodzinę bądź znajomych z zagranicy, czy też planuje zwiedzić stolicę Dolnego Śląska właśnie z zagranicznymi przyjaciółmi. Jeśli w czasie takich odwiedzin, chcielibyście w międzynarodowym gronie poznać interesujące fakty i ciekawostki z dziejów Wrocławia, zwiedzanie miasta z anglojęzycznym przewodnikiem to świetna alternatywa. Sprawdzi się ona dla wszystkich szukających oryginalnej formy zwiedzania z kompleksowym zanurzeniem się w bogaty świat Wrocławia i poznania wielu jego sekretów czy legend. W czasie takich spacerów poznacie zarówno znane miejsca, jak np. Rynek czy Ostrów Tumski, nie zabraknie także miejsc niespodzianek. Wycieczki prowadzone są przez doświadczonych i uśmiechniętych pasjonatów Wrocławia i Dolnego Śląska z agencji VISIT BRESLAU (link). Zapraszamy 🙂

 

Przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim dla osób indywidualnych, grup i firm.

przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim

Lokalny przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim to doskonały sposób na oryginalne zaprezentowanie miasta indywidualnym zagranicznych turystom, grupom zorganizowanym, czy firmom. W ofercie są indywidualne wycieczki dla par, rodzin, grup szkolnych, turystycznych, a także klientów biznesowych. To okazja do przybliżenia najciekawszych zabytków Wrocławia, perł architektury, sztuki i dziedzictwa historycznego, takich jak Ratusz Wrocławski, Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, czy Hala Stulecia. Zamawiając wycieczkę z anglojęzycznym przewodnikiem, możecie odkryć także wiele mniej znanych, interesujących zakątków, których nie znajdziecie w typowych informatorach. W duchu historycznym, bądź bardziej rekreacyjno-rozrywkowym – z pewnością uda się dopasować dla Was indywidualną ofertę zwiedzania.

Jak długo trwa zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem?

Czas trwania zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem jest zawsze elastycznie dostosowany do Waszych potrzeb. W zależności czy chcecie zwiedzić miasto w pigułce w ciągu krótkiego spaceru lub macie ochotę poznać więcej atrakcji, Visit Breslau podchodzi indywidualnie do Waszych preferencji. Istnieje możliwość podzielenia zwiedzania na parogodzinne lub parodniowe bloki czasowe w zależności od Waszego programu pobytu.

Ile kosztuje zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem?

Koszt zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem jest uzależniony przede wszystkim od wielkości grupy, czasu trwania wycieczki i specyfiki programu. Zachęcamy do skontaktowania się z przewodnikiem celem poznania szczegółowej oferty :).

 

Zarezerwuj wycieczkę po Wrocławiu

przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim

We Wrocławiu w szczycie sezonu – od maja do września – turystów indywidualnych, grup zorganizowanych i szkolnych jest cała masa. Zachęcamy więc do wcześniejszej rezerwacji. Oczywiście planujcie również spontaniczne wypady do Wrocławia, przewodnicy z Visit Breslau postarają się znaleźć dla Was termin 🙂

 

Oryginalne fotografie dronowe Wrocławia i okolic

Jeśli jesteście zainteresowani ciekawymi fotografiami dronowymi Wrocławia bądź okolic, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przyjedźcie i poznajcie stolicę Dolnego Śląska razem z Visit Breslau! 🙂

Visit Breslau.de_logo-white

Przewodnik po Wrocławiu w języku angielskim

Wszelkie szczegóły i oferta na oficjalnej stronie:

Zapraszamy także do skorzystania z oferty: zwiedzanie Wrocławia w języku niemieckim (link).