Pozwolenie na latanie dronem ( i to wszelkie – ULC, PAŻP, U.M.) są niezbędne do wykonywania legalnych lotów dronem. Jeszcze do niedawno wszystko wydawało się jasne, ale stało się, przepisy Komisji (UE) chwilowo namieszały, zaistniał mały chaos, ale przecież wszystko da się naprawić. Z dniem 18 sierpnia 2016 r. w życie weszły nowe przepisy prawa lotniczego SERA C. Czy coś się zmieniło?

Pozwolenie na latanie dronem w kontrolowanej strefie lotniskowej

Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim lotów bezzałogowych statków powietrznych w kontrolowanych strefach lotnisk czyli CTR. Najlepiej zapoznać się z informacjami umieszczonymi na stronie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Dość skomplikowane prawda? Jak uzyskać pozwolenie na latanie dronem w CTR? Przepisy krajowe są wciąż w końcowej fazie ścieżki legislacyjnej. Jednak można zapoznać się już z najnowszym rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa  z dnia 8 sierpnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków.

Bezzałogowe statki powietrzne (drony),Dziennik Ustaw 23.08, SERA – to jest bardzo istotny dokument, szczególnie rozdział 4.

Jeśli dalej masz wątpliwości to jest na to rozwiązanie, specjalistyczne szkolenie (warsztaty dronowe) przeprowadzone przez najlepszych specjalistów w dziedzinie prawa lotniczego ze szczególną specjalizacją o BSP.

Zdobądź przydatną wiedzę między innymi jak uzyskać zgodę na latanie dronem w strefie CTR .Zapisy mailowe: drones.polska@gmail.com

SowiWeb stworzył specjalnie dla nowych operatorów dronów (statków bezzałogowych) ściągę w formię infografiki 🙂

Dla ułatwienia podajemy Wam również formularz zgłoszeniowy lotu statku bezzałogowego do PAŹP:

FORMULARZ ZGŁOSZENIA LOTÓW BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH (UAV)

Po prawej stronie naszego bloga znajdziesz grę bardzo dronową 🙂 ( tylko pc)

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi naszymi artykułami dotyczącymi prawa lotniczego.

Legalnie nad miastem.

Sza