Podróżuj z głową albo z sową 😉

Noclegi w Szklarskiej Porębie z opcją na saunę i strefą chilloutową

Noclegi z sauną w górach w Szklarskiej Porębie

Można rzec, że ostatnie czasy wykreowały w nas jeszcze większą potrzebę na kontakt z naturą, na odpoczynek wśród gór, na nocleg w górskiej posiadłości. Zabieramy rodzinę, przyjaciół i jazda  w góry.

My dość często rekomendujemy Wam różne krainy i miejsca idealne na odpoczynek czy wycieczkę, tym razem polecamy aktywny odpoczynek pomiędzy Górami Izerskimi, a Karkonoszami.

Szklarska Poręba to przyjemna (z tych niezatłoczonych) miejscowość turystyczna zapewniająca turystom szereg atrakcji. Leży u podnóża drugiego, po Śnieżce, najbardziej znanego szczytu Karkonoszy – Szrenicy (1362 m n.p.m.)

W Szklarskiej Porębie i okolicach występują liczne  turystyczne szlaki piesze i rowerowe, a zimą miejsce oferuje trasy dla narciarzy biegowych i stoki narciarskie.  Warto też zobaczyć jeden z kilku wodospadów, szczególnie Wodospad Kamieńczyka zlokalizowany na wysokości 843 m n.p.m. Skoro wiemy już, że miejscowość jest odpowiednia, to czas na miejsce na nocleg i chillout po aktywności. Jak wiemy, w pierwszej kolejności teraz ciągnie nas do domków turystycznych i małych apartamentów czy kwater utrzymanych w rodzinnej atmosferze.

 

Orzechówka w Szklarskiej Porębie

Orzechówka (niegdyś znana jako Dom pod Lasem) zlokalizowana jest blisko centrum Szklarskiej Poręby. Wokół piękne widoki, dom z ogrodem, opcją na grilla, miejscem na sprzęt sportowy i miłą obsługą zachęcają do popołudniowego chilloutu. Jak już mowa o takim podsumowaniu naszego pełnego atrakcji i odpoczynku aktywnego dnia, to czas na… saunę.

Sauna wewnętrzna i zewnętrzna to przysłowiowa  wisienka na torcie dla tego obiektu.

Za nim się tam wybierzecie to przeglądnijcie stronę internetową zrealizowaną przy współpracy z właścicielami Orzechówki 🙂