Najciekawsze festiwale filmowe w Polsce

Prawie każdy z branży filmowej i fotograficznej lubi spędzać czas przyjmując ogromną dawkę wyselekcjonowanych i najlepszych filmów roku w jednym miejscu – na festiwalach filmowych.

My również gościliśmy na kilku i do wielu powracamy, szczególnie polecamy Wam 18.letnią Akademię Filmową w Zwierzyńcu, 15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity we Wrocławiu, Festiwal Filmów Górskich w Lądku-Zdroju, a także 16.DSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych, o którym napiszemy nieco więcej.

Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych 

Organizator i twórca festiwalu Pan Piotr Żukowski realizuje te wydarzenie już 16 lat. Na każdej z edycji spotkać można było gwiazdy polskiego kina i to te występujące po obydwóch stronach kamer. Tak więc tworzeniu strony towarzyszyli nam świetni ludzie, twórcy filmów, organizatorzy i uśmiechnięci laureaci Złotej Ryby między innymi: Cezary Pazura, Katarzyna Figura, Marcin Dorociński, Jerzy Stuhr, Mirosław Baka i wielu innych. Nawet Chuck… 🙂

Piotr Żukowski – człowiek, który łowi Złote Ryby

Organizator tego cyklicznego wydarzenia filmowego – Piotr Żukowski, na co dzień wykładowca DSW, producent Ex’dArt, operator i reżyser – to osoba o której należałoby pisać sporo, dlatego poświęcimy mu oddzielny artykuł (Owl You Need – portal twórczych i aktywnych).

 

Zanim ostatecznie zaprosimy Was na odsłonę strony Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych, koniecznie obejrzyjcie dokumentalny film warsztatowy ”Człowiek z Rybą” o Radosławie Bugajskim – fotoreporterze, który ma za zadanie sfotografować Rybę Festiwalu Happy End w Rzeszowie. Pan Radosław opowiada o charakterze pracy fotoreportera.

 

[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/eLP-qEiWIjA”][/pexyoutube]

 

I tym pozytywnym akcentem 😉 zapraszamy na : http://happyendfestiwal.pl/

 

Jest jeszcze jeden interesujący festiwal warty zainteresowania 😉