Moc Muzyki w Kędzierzynie-Koźlu

Weekend majowy spędziliśmy między innymi w Kędzierzynie-Koźlu. Przybyliśmy tu na zaproszenie Stowarzyszenia Moc Muzyki. Stowarzyszenie to już od wielu lat organizuje koncerty charytatywne dla potrzebujących, ich główna idea to dobra zabawa i chęć niesienia pomocy innym. Główni działacze to: Anna Gizińska (Prezes), Łukasz Giziński (vice prezes), Beata Kwiotek (Kierownik wolontariatu), Mariusz Mikulec (sekretarz), Grzegorz Kubica (Dyrektor artystyczny), Bartosz Trojan (Skarbnik) i Jacek Malinowski. Dzięki wytrwałej pracy i doświadczeniu również w tym roku zorganizowali festiwal o charakterze charytatywnym.

Moc Muzyki 2017 Kędzierzyn-Koźle – organizatorzy intensywnie planują 🙂
Moc Muzyki 2017 Kędzierzyn-Koźle – prezes stowarzyszenia Anna Gizińska

Festiwal Moc Muzyki

W dniach 30.04-01.05 2017 r. przed siedzibą Starostwa powiatowego na Placu Wolności 13 odbył się wspaniały event. Śmiało można powiedzieć, że to była ”moc muzyki”, ale oprócz muzyki nie zabrakło innych atrakcji. Zespoły, które przyjechały do Kędzierzyna-Koźla, dały z siebie wszystko co najlepsze. Wiedziały one, że oprócz zabawy jest jeszcze szczytny cel – zbiórka funduszy na kolejne operacje dla chorego Miłosza Klimczaka.

Moc Muzyki 2017 Kędzierzyn-Koźle – Łukasz Giziński z Miłoszem Klimczakiem

Jak widać, całe szczęście (dzięki dobrej pogodzie) Miłosz mógł chociaż chwilę uczestniczyć w festiwalu, humor mu dopisywał:)

 

Na scenie wystąpiły zespoły z całej Polski, między innymi: Diversity, Archivum, Honker, Navigator, Pajujo, a jako gwiazda wieczoru zespół Farben Lehre i wielu innych.

Moc Muzyki 2017 Kędzierzyn-Koźle – Farben Lehre
Moc Muzyki 2017 Kędzierzyn-Kożle – Diversity szaleją

 

Impreza była tak przygotowana, aby każdy w czasie tego 2-dniowego festiwalu znalazł coś dla siebie. Można powiedzieć, że całe miasto, wiele instytucji, firm i mieszkańców wspierało ją i dobrze się na niej bawiło. Festiwal Moc Muzyki to impreza dla każdego, jeśli ktoś przybył z dziećmi, był to dla nich istny raj. Wydarzenie animowała firma Julka i Spólka, a wokół placu pełno było karuzel, kolejek i innych atrakcji.

Moc Muzyki 2017 Kędzierzyn-Koźle – budynek starostwa, Plac Wolności 13

 

Konferansjerem imprezy był Jarosław Janiszewski znany nam z zespołu Czarno-Czarni, oczywiście nie zabrakło słynnego przeboju…”Nogi”.

Świetną atmosferę wprowadziły liczne pokazy różnych sekcji z Miejskiego Ośrodka Kultury, a także innych grup. Naszą uwagę zwrócił pokaz mody Łaszki Design, o którym więcej napiszemy i pokażemy na naszym portalu Owl You Need.

”Wisienką na torcie” było spotkanie w pobliskim Domu Kultury „Chemik” ze znanym muzycznym dziennikarzem i autorem wielu książek – Leszkiem Gnoińskim.

Moc Muzyki 2017 Kędzierzyn-Koźle, Leszek Gnoiński opowiada o swojej książce ”Republika”.

 

Festiwal bardzo udany, gratulujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym w jego organizację. Dziękujemy również za gościnę w Hotelu Solidaris.

Hotel Solidaris, Kędzierzyn-Koźle

 

 

Teledysk z eventu:

[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/f02xFU9qTUM”][/pexyoutube]

Informujemy, że loty dronem zostały wykonane zgodnie z wszelkimi przepisami dotyczącymi bezpiecznego użytkowania BSP, po uprzednim zgłoszeniu ich na DroneRadar.eu.

Jesteśmy tak gdzie być warto 🙂 , a na eventy zawsze zabieramy ze sobą trochę kolorów 😉

 

Jeśli spodobała Ci się nasza praca na festiwalu, prosimy o komentarz na naszej stronie facebookowej lub na Google.