Kuchnia autorska w restauracji Wzorcownia by Wiesław Bober

Pisząc ten tekst i wspominając wizytę w autorskiej restauracji Wzorcownia nasze kubki smakowe i żołądki pakują się i wyjeżdżają do Pabianic. To właśnie w Pabianicach, w wyjątkowym hotelu Fabryka Wełny Hotel&Spa, powstałym w miejsce dawnej fabryki Pawelana (temat na inny artykuł), znajdują się dwie restauracje: Przędzalnia i Wzorcownia. 

Dziś skupimy się na pierwszej w Pabianicach restauracji autorskiej – Wzorcowni.

Fabryka Wełny Hotel&Spa w Pabianicach

Czym są kuchnia autorska i restauracje autorskie?

Śmiało można powiedzieć, że to nowy trend, a sama definicja nie jest powszechna, postaramy się ją przybliżyć. Jak podaje portal www.gdziezjeść.pl kuchnia autorska to nic innego jak pasja, odkrywanie i kunsztowne, rozpieszczające zmysły jedzenie.

Kuchnia Autorska, to najczęściej połączenie pasji i fascynacji Szefa Kuchni. Jest to często jego autorska forma ekspresji nie dająca się sklasyfikować w żadnej innej kategorii. Marką każdej restauracji z kuchnią autorską jest jej Szef Kuchni, który musi wykazać się niezwykłym kunsztem i wiedzą przy tworzeniu każdej potrawy według swojego pomysłu! Wśród dań kuchni autorskiej znajdziemy elementy dań nowoczesnej kuchni międzynarodowej, jak również tradycyjne potrawy polskiej kuchni.

Wyjście do restauracji autorskiej śmiało można porównać z rozrywką typu premiera wyczekiwanego filmu czy płyty. To nie jest typowe, codzienne jedzenie posiłku. Nastrój i indywidualne podejście do każdego gościa sprawią, że każda wizyta i degustacja potraw autorskich opartych na dostępnych danego dnia składnikach (przeważnie lokalnych dostawców), będzie zapamiętana na długo.

Wzorcownia by Wiesław Bober

Nie będziemy już więcej pisać o tej restauracji, sami zobaczcie i koniecznie ją odwiedźcie, będąc tu wspomnijcie SowiWeb 😉

 

 

Oczywiście zapraszamy do zapoznania się ze stroną Szefa Kuchni – Wiesława Bober wykonaną przez naszą agencję.

www.wiesławbober.pl

A jeśli sami potrzebujecie strony internetowej, to koniecznie się z nami skontaktujcie.