Którędy do klienta?

Sprawna i skuteczna komunikacja online z klientami Twojej firmy to połowa sukcesu, zaoszczędzone czas i pieniądze.

Na łamach naszej strony stale powtarzamy jak ważna jest aktywność na różnych portalach społecznościowych. Kanały dystrybucji naszych contentów i kontaktu z Klientem dobieramy wedle kilku zasad, pomijając fakt, że jeśli to możliwe najlepiej być dosłownie wszędzie. Skracając oraz oszczędzając czas swój i naszych pracowników, wybieramy kilka kanałów. Zanim jednak je wymienimy, postaramy się uświadomić Ci drogi czytelniku czym jest Twoja witryna internetowa. Nawet jeśli nie dokonujesz ze strony bezpośrednio sprzedaży, to mimo wszystko pamiętaj o tym, iż Twoja strona to: biuro, wizytówka, billboard, miejsce spotkań Twoich klientów itp. Wyobraź sobie proszę teraz jak wchodzisz do sklepu, czy jakiegoś biura, co najbardziej Cię rozczarowuje? Tak, brak obsługi, brak sprawnej komunikacji z Tobą, z potencjalnym Klientem. Czy teraz już wiesz dlaczego tak ważne są dodatki na Twojej stronie w postaci zakładek do portali społecznościowych czy narzędzie do komunikacji online?

Komunikacja online – jakie rodzaje i kanały wybrać?

Jak już wielokrotnie wskazywaliśmy, możliwości jest wiele. Od Ciebie przede wszystkim zależy, które z kanałów będziesz rozwijał. Na podstawie naszego doświadczenia, jednym z najskuteczniejszych i najbardziej interaktywnych są media społecznościowe. Dziś jednak przybliżymy Ci szerzej kolejną formę komunikacji online, za pośrednictwem livechata. Jest to stosunkowo nowa opcja wprowadzana przez różne serwisy internetowe, właśnie po to, żeby jeszcze bardziej usprawnić i przyspieszyć kontakt z klientem.

Komunikacja online z klientem

Jak wygląda skuteczność korzystania z komunikatora live?

Około 18% użytkowników komunikatora live (live czatu) dokonuje zakupu, a  około 25-39% z nich kupuje więcej. Natomiast ok.60-80% klientów w ogóle nie zrobiłoby zakupów, gdyby nie miało możliwości na żywo porozmawiać z konsultantem. ”Klient korzystający z chatu jest trzykrotnie bardziej skłonny do dokonania powtórnego zakupu, niż klient, który nie miał takiej możliwości.” ( źródło finnchat.com )

Jaki wybrać język do klienta?

Nie mówimy tu oczywiście o języku używanym w danym kraju, jednak o sposobie doboru słów i znaków. Z jednej strony mówiło się o tym, iż używanie emotikonek jest dobre z drugiej jednak są tacy, którzy uważają tę metodę wyrażania za nieprofesjonalną. Naszym zdaniem trend na ”sztywne”, powszechne, tradycyjne komunikaty wysyłane przez konsultantów przechodzą do lamusa. Coraz częściej spotykamy się z miłymi sloganami dostosowanymi do wieku lub potrzeby klientów. Kiedy używać emotikonek? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zależy to głównie od tego kim jest nasz potencjalny Klient. Raczej nikt się nie urazi gdy ujrzy kilka wesołych 🙂 jednak są ludzie, którzy wciąż wolą tradycyjny, sztywny i ustalony od dawna kanon rozmowy czy to telefonicznej czy pisemnej.

Na chwilę obecną nasza agencja korzysta z czater.pl, jest to darmowy live chat na Twoją stronę. Mamy nadzieję, że usprawniliśmy Twój marketing w Twojej firmie ? 🙂