Jezioro Lubachowskie cz. 1 – wyprawa z dronem

Malownicze i tajemnicze Jezioro Lubachowskie stało się głównym celem ostatniej wyprawy SowiWeb. Skorzystaliśmy z pierwszego powiewu wiosny i odwiedziliśmy nieznane nam dotąd tereny. Jezioro Lubachowskie znane również jako Jezioro Bystrzyckie położone jest między Zagórzem Śląskim, a Lubachowem. Jest to jezioro zaporowe, na końcu którego znajduje się zapora o wysokości 44 metrów. Jeden dzień na odwiedziny tego miejsca to stanowczo za mało.  Ciekawostką jest znajdująca się tam kładka metalowa- ciekawej konstrukcji mostek, po którym przejście przyniesie lekką nutkę emocji 🙂

Atrakcje dla dzieci i dorosłych w okolicy Jeziora Lubachowskiego

Nad brzegiem jeziora znajdują się Hotel Maria Antonina znany również jako Wodniak Ośrodek Wypoczynkowy, niedawno oddany na nowo do użytku. Hotel i ośrodek prezentują się bardzo atrakcyjnie i zachęcająco. Wiosną i latem aktywni turyści mają możliwość skorzystać na miejscu ze sportów wodnych, a także wypróbować zjazd na linie nad wodą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W okolicy znajduje się też Zamek Grodno, położony na jednym ze wzgórz okalających jezioro. Zamek i zaporę opiszemy w kolejnej części artykułu.