Jak pozycjonować fanpage?

Pytania o tym jak pozycjonować fanpage, czy da się pozycjonować fanpage i czy warto padają od naszych Klientów dość często, tak więc postanowiliśmy wyjaśnić kilka podstawowych, na razie nie zmiennych spraw.O tym jak ważne jest prowadzenie własnej strony firmowej na platformach społecznościowych, nie trzeba już pisać. Można śmiało stwierdzić, że Ci, którzy jeszcze nie mają firmowego fanpage’a, mieć go już raczej nie będą. W tym artykule skupimy się na najpopularniejszym portalu społecznościowym – Facebooku.

Jak pozycjonować fanpage? Jesteśmy w momencie kiedy mamy już konto, mamy stronę, co dalej? Według naszych analiz, jednym z podstawowych błędów administratorów stron jest niedbałość przy nadawaniu nazwy dla swojego fanpage’a, szczególnie przy nadawaniu ”Nazwy użytkownika”. Użytkownicy po prostu często w ogóle jej nie nadają, a chodzi przede wszystkim o ułatwienie odbiorcy znalezienia naszej strony.Tak więc ciężej jest pozycjonować naszego fanpage’a kiedy ma niewłaściwą nazwę. Jeśli chodzi o samo wyszukiwanie firmy, usługi, produktu w okienku facebookowej wyszukiwarki, to odpowiada za to ”Nazwa”, natomiast ”Nazwa użytkownika” może w prosty sposób skierować Klienta na naszą stronę w postaci linku.

 

 

Nazwa użytkownika w tym wypadku to: @kudowauzdrowisko, dzięki temu na naszych stronach wystarczy ładny krótki link: www.facebook.com/kudowauzdrowisko. W postaci graficznej (na materiałach promocyjnych, ulotkach, banerach, rollupach etc.) wystarczy nawet  f/kudowauzdrowisko

 

O tym jak prowadzić swoją firmową stronę pisać można bardzo dużo, naszym zdaniem jednym z głównych podstawowych czynników mających wpływ na nasz sukces to regularność dodawanych wpisów. Jeśli jednak potrzebujesz więcej wskazówek to napisz do nas, a udzielimy Ci kilku wskazówek.

Czego nie robić prowadząc fanpage’a?

Uwaga, to bardzo ważna informacja dla marketingowców i administratorów stron! W grudniu 2017 r. Facebook oficjalnie podał do wiadomości informację o nakładaniu kar dla stron, które w nieodpowiedni sposób korzystają z reakcji czy zbyt ”nachalnie” nakłaniają do udostępniania, lajkowania, etc. Koniec z sondami typu daj: ”Haha” jak wolisz tę partię, daj ”lajk” jak wolisz tego polityka etc. Same słowa: ”udostępnij”, ”polub”, ”zareaguj” etc. również będą karane, oczywiście jeszcze mniejszymi zasięgami. Prawda jest taka, że troszkę się nam ten Facebook zaśmiecił, dlatego twórcy i administratorzy największej platformy społecznościowej zaczęli sprzątać i naprowadzać użytkowników na właściwe używanie swoich stron firmowych. Co do samych sond, to już za kilka dni Facebooku wprowadzi takie, zarówno do naszych prywatnych profili jak i firmowych.

  • Zagłosuj,
  • udostępnij,
  • polub nasz post etc.

Zapomnijcie o tych zwrotach, możecie odczuć je poważnie na swoich zasięgach. Należy wspomnieć, że kary mogą być nakładane nie tylko na dany post, ale na cały fanpage. Walka z twórcami portalu i przystawaniu na swoich dotychczasowych sposobach działania to raczej donkiszoteria.

Sondy na Facebooku

W obliczu tej sytuacji zauważono potrzebę stworzenia sond, jednak ”reakcje” mają zupełnie inne cel. Oczywiście Facebook wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników i lada chwila na naszych kontach (stopniowo, jak to było przy wprowadzaniu innych większych zmian) pojawią się dodatkowe okienka z możliwością stworzenia sondy. Dotyczy to zarówno kont prywatnych, jak i stron firmowych.

Aktualizacja:

Minęło już kilka lat od tego wpisu, a w zasadzie nic się nie zmieniło. Pisać, wrzucać, oznaczać, udostępniać 🙂