Dlaczego powinieneś stosować infografiki w promocji Twojej firmy?

Infografika siłą marketingu – od jakiegoś czasu to jeden z wyraźnie obowiązujących trendów, gdy chodzi o skuteczną reklamę Twojej firmy w Internecie. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi odbiorcy na określone treści, strukturę pewnych zjawisk i ich skalę w formie łączącej dane tekstowe, liczbowe (np. za pomocą wykresów, diagramów) i graficzne.

  • Badania wykazują, że przedstawiane na infografikach procesy jesteśmy w stanie sobie łatwiej wizualizować i przyswajać, ponieważ docierają one do nas różnymi kanałami.
  • To forma szybkiego i klarownego przekazania danych – dzięki niej zaoszczędzisz czas, ponieważ infografika dostarcza od razu wyselekcjonowanych informacji i błyskawicznie znajdziesz to, czego potrzebujesz.
  • Infografika jest innowacyjna i wyróżnia się na tle typowych, jednokanałowych sposobów prezentacji treści. Innowacyjność zaś to klucz do sukcesu 🙂
  • Infografika pokazuje związki przyczynowo-skutkowe, różne zależności, etapy przedsięwzięć, itp. – nadaje się więc idealnie do prezentacji złożonych procesów.
  • W zależności od pomysłu i tematu istnieje wiele możliwości przedstawienia informacji – masz duże pole do popisu, gdy chodzi o oryginalność.
  • Poprzez swoją specyfikę łatwo zapada w pamięć – z powodzeniem może więc używać jej do reklamy produktu czy swoich działań.

Infografika siłą marketingu – o co zadbać?

SowiTrend 1. Informacje podawaj przejrzyście – pamiętaj o odpowiednich proporcjach danych i o tym, by były czytelne. Dzięki temu odbiorca łatwiej i szybciej zapoznaje się z tematem. Postaraj się zmieścić w zasięgu wzroku.

SowiTrend 2. Urozmaicaj dane – w zależności od tematu wprowadzaj różne rodzaje treści (np. diagramy; wykresy słupkowe/kolumnowe/kołowe – opcji jest wiele; tabele, grafiki, ikonki).

SowiTrend 3. Umieszczaj obrazy – wyraziste, kolorowe, odwołujące się do emocji, a nawet wyolbrzymiające dane zjawisko – takie treści zwiększają interakcje z odbiorcą i są zapamiętywane błyskawicznie.

SowiTrend 4. Opowiedz historię – ważne by odnaleźć wspólne elementy danego zjawiska i połączyć je w jedną całość – w interesujący, zabawny, ułatwiający zrozumienie sposób.

SowiTrend 5. Wykorzystuj perspektywę czasu – np. na osi poziomej lub pionowej – jeśli dane zjawisko jest osadzone w kontekście czasowym i ulega zmianom.

SowiTrend 6. Odwołuj się do miejsc – gdy odgrywają one istotną rolę w przedstawianym temacie (np. wprowadzenie mapy świata obrazującej odbiorców danego produktu w różnych krajach).

SowiTrend 7. Zadbaj o atrakcyjność wizualną – poprzez np. umieszczenie motywu czy koloru przewodniego, oczywiście w umiarkowanej formie.

SowiTrend 8. Stosuj częściej orientację pionową – w dobie urządzeń mobilnych oraz określonej konstrukcji stron internetowych, taki sposób prezentowania danych będzie łatwiejszy i wygodniejszy w odbiorze.

SowiTrend 9. Odwołuj się do źródeł – dzięki przedstawieniu źródeł danych zyskujesz większą rzetelność i profesjonalizm.

SowiTrend 10. Zadbaj o udostępnianie infografiki – najłatwiej zrobić to z użyciem kodu, który użytkownicy mogą kopiować i umieszczać dalej na swojej stronie/ portalach społecznościowych.

Infografika siłą marketingu jest niewątpliwie. Poniżej przykładowa infografika prezentująca działania SowiWeb – Owl You Need.

SowiWeb chętnie zaprojektuje infografikę dla Ciebie i Twojej firmy – zajmujemy się wyszukiwaniem danych, tworzeniem koncepcji i oprawą graficzną wedle Twoich potrzeb. Zapraszamy do kontaktu 🙂