Atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej

SowiWeb po raz kolejny uwiecznił ciekawe miejsce, tym razem dronem Częstochowa i Olsztyn. Oczywiście nie mogło zabraknąć ujęć sanktuarium na Jasnej Górze, będącego jednym z naszych najważniejszych obiektów sakralnych. Na tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej przyjechaliśmy na zaproszenie Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa i Jura Bike Częstochowa. W słonecznej aurze latanie dronem nad takimi pięknymi terenami było dla nas czystą przyjemnością.

Dronem Częstochowa i Olsztyn

W pobliżu Częstochowy, a dokładnie w niewielkiej miejscowości Olsztynie, znajdują się ruiny XIV-wiecznego zamku, który został w tym czasie rozbudowany przez Kazimierza Wielkiego. Zamek należy do tzw. systemu warownego – Orlich Gniazd. Dziś w to miejsce licznie przybywają turyści, odwiedzający je np. w ramach Szlaku Orlich Gniazd przebiegającego przez województwa małopolskie i śląskie. Polecamy to miejsce fanom historii oraz wszystkim aktywnym.

Poniżej prezentujemy krótki film z zamku w Olsztynie – ujęcia z powietrza ze ścieżką dźwiękową wykonane przy doskonałej aurze. Okolica zamku przedstawia się naprawdę imponująco:

[pexyoutube pex_attr_src=”https://www.youtube.com/watch?v=gQaymMiJrtg”][/pexyoutube]

Jasna Góra dronem

Będąc w Częstochowie, nie mogliśmy nie dotrzeć do samego jej serca, czyli Jasnej Góry, najczęstszego celu pielgrzymowania w Polsce. Kto jeszcze nie widział sanktuarium z tej perspektywy, przed Wami Jasna Góra z lotu ptaka:

Krótki materiał filmowy z Jasnej Góry

[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/wraJc5V89rI”][/pexyoutube]

Ale to jeszcze nie koniec…

Pełna relacja z MTB Częstochowskie 2016

Podczas czerwcowego pobytu w Częstochowie i okolicach mieliśmy okazję filmować dronem Maraton MTB Częstochowskie. Na pewno zdążyliście się już zapoznać z wersją demu relacjonującą imprezę, którą opublikowaliśmy w czerwcu na naszym blogu. Dziś zapraszamy do obejrzenia całego filmu o MTB – od startu do mety 🙂

[pexyoutube pex_attr_src=”https://www.youtube.com/watch?v=A1vIUn5TiJc”][/pexyoutube]

Spotkajmy się w Częstochowie! My będziemy tam  z Kreatywnikiem 19-20 sierpnia na hip-hopowej imprezie WBC – Wielkiej Bitwie Częstochowskiej:)

P.S. Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Wojtysiakowi za zaangażowanie, a także za udostępnienie obrazu z kamery uczestnika Panu Dariuszowi Kowalskiemu.