II Drone Film Festival Wrocław 2017

Dla kogo jest ten festiwal? – Dla operatorów BSP, dla operatorów filmowych, dla fotografów, dla podróżników, dla ludzi ceniących piękne obrazy na dużym ekranie. Kolejna edycja festiwalu dronowego, filmowego, a w tym roku także muzycznego odbędzie się ponownie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Uczelnia ta w swoim programie stawia na nowoczesne technologie, czego wyrazem jest jakże popularny kierunek – Nowoczesne Media. Kilka tygodni temu zakończył się 15. DSW HAPPY END FESTIWAL, który to jest kolejnym przykładem zaangażowania uczelni w branże filmowe, marketingowe i dziennikarskie. Pomysłodawca wspomnianego festiwalu – Piotr Paweł Żukowski – jest Przewodniczącym Jury  DFF Wrocław 2017.

Drone Film Festiwal Wrocław 2017 to jedna z kilku odbywających się w Polsce imprez na stałe wpisana w kalendarz imprez dla fanów BSP. Głównym elementem tego festiwalu jest konkurs filmowo-fotograficzny, w którym wziąć mogą udział operatorzy z całego świata. Rozmach obrazów pokazanych na festiwalu jest duży…od lodowców po wulkany.

Muzyka na Drone Film Festival Wrocław 2017

W tym roku na festiwalu po raz pierwszy w Polsce (a może i na świecie) drony zostaną wykorzystane jako instrumenty muzyczne. Widowisko realizowany będzie w ramach koncertu ”Muzyka i Dron” organizowanego  przez Związek Kompozytorów w Polsce przy współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, pełny koncert odbędzie się 16.11.2017 r. Muzyczne wariacje zapewnią kompozytorzy : Dariusz Jackowski i Anna Porzyc.

A może wkrótce wejdzie powiedzenie: ”Zagraj mi na dronie” 🙂

Micro Drone Race Wrocław 2017

Dzięki Panu Adamowi Pióro z firmy Micro FPV Shop kolejną atrakcją festiwalu jest wyścig micro dronów z podglądem w goglach. Każdy kto posiada chociaż podstawowe umiejętności i przejdzie weryfikacyjny test może wziąć udział w wyścigu. Firma pana Adama zapewnia drony i gogle. Do wygrania micro dron 🙂 

[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/_CNScerIVSs”][/pexyoutube]

 

Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem drona to jest to miejsce idealne, aby dowiedzieć się o nich więcej, spróbować swoich sił na symulatorze czy polatać micro dronami, idealnymi na domowe warunki.

Wstęp na festiwal jest wolny. My jak współorganizatorzy serdecznie Was zapraszamy do wspólnej zabawy  4.11. 2017 r. 🙂

 

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na temat festiwalu zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub przez nasz formularz.