Kilka tygodni temu mieliśmy przyjemność współpracować z mieszkańcami Lądka-Zdroju, finałowy efekt pracy można zobaczyć na filmie promującym te uzdrowisko. Jeśli gdzieś już słyszeliście o Lądku,a  do końca nie wiecie gdzie to może było to w kultowym filmie ”Miś”?

(…) Nie ma takiego miasta Londyn,  jest LądekLądek-Zdrój, tak… – Ale Londyn – miasto w Anglii. – To co mi pan nic nie mówi?! – No mówię pani właśnie

Atrakcje turystyczne – Lądek-Zdrój i okolice

Oczywiście warto wspomnieć i wymienić kilka miejsc godnych odwiedzenia. Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem tego znanego od wielu lat (podobno najstarszego w Polsce) uzdrowiska jest ”Wojciech Zdrój”. Budynek ten jest Zakładem Przyrodoleczniczym wybudowanym w 1680 r. na ciepłych źródłach. Znaczących przebudów w stylu neobarokowym dokonano w 1880 r. , obiekt służy do dziś, warto skorzystać. Klimat wnętrza ukazany jest na filmie promującym.

Pooglądajcie jeszcze kilka atrakcji:

Lądek to nie tylko ładne budynki, parki czy krajobrazy wokół. Lądek-Zdrój to liczne imprezy, dla nas jedną z najważniejszych jest  Festiwal Filmów Górskich, to już XXIII edycja, a co najciekawsze w tym roku zostaną przyznane właśnie tu najważniejsze międzynarodowe nagrody wspinaczkowe – Czekany.

Twórcą filmu jest Krzysztof Mossakowski, powstał przy współpracy z Kacprem Juszczyk, Michałem Jezierskim i Moniką Słonecką, zrealizowany na zlecenie CKiR w Lądku-Zdroju.

My do Lądka jeszcze nie raz wrócimy, polecamy obejrzeć kilka innych naszych ujęć dronowych.

Pamiętajcie, że zaledwie 12 km od tego uzdrowiska znajduje się kurort narciarski – Czarna Góra, my osobiście polecamy nocne jazdy 😉