Art B. Made in Poland

Kilka miesięcy temu mieliśmy przyjemność towarzyszyć ekipie filmowej i bohaterom sensacyjnego serialu dokumentalnego ”Art B. Made in Poland”. Był to dla nas wielki zaszczyt, niecodziennie mamy okazję pracować u boku znanego reżysera, świetnej ekipy filmowej i legendarnych postaci.

O Andrzeju Gąsiorowskim i Bogusławie Baksiku słyszeli chyba wszyscy, a już na pewno studenci ekonomii, prawa czy medycyny. To właśnie oni są głównymi bohaterami tego serialu dokumentalnego. Nasz dron towarzyszył ekipie filmowej w Wałbrzychu i okolicach, w miejscach związanych z dzieciństwem jednego z bohaterów, a także z początkami Art B.

 

Wałbrzych – Zamek Książ, fot.SowiWeb

 

Narratorem serialu jest Andrzej Gąsiorowski oraz jego partner biznesowy i przyjaciel – Bogusław Bagsik. Przedsiębiorcy po raz pierwszy otwarcie i bez ogródek opowiedzą o początkach biznesu, oscylatorze, oskarżeniach, a w końcu o wyjeździe do Izraela i życiu na emigracji. W programie pojawi się wiele osobistości życia publicznego m.in. ówczesny szef UOP – Andrzej Milczanowski, gen. Gromosław Czempiński oraz Prezydent Lech Wałęsa. Wszyscy opowiedzą o wydarzeniach z początku lat 90. z własnej perspektywy.

Canal+

Reżyserką serii jest nominowana do Oscara® Aneta Kopacz.

Wspaniała postać, pełna energii i pasji, w każdym filmie porusza widza – Aneta Kopacz – reżyser.*

 

 

Andrzej Gąsiorowski opowiada o pracy w szpitalu, Wałbrzych, ul. Fryderyka Chopina

 

Rewelacyjnie dobra ekipa 🙂

 

Oficjalny trailer Art B. Made in Poland (Canal +)

[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/AP_u-XRfVJk”][/pexyoutube]

 

 

Pierwsza nieoficjalna zapowiedź serii:

[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/vdsUs7k44Ls”][/pexyoutube]

 

 

 

ART B. Made in Poland 

Reżyseria: Aneta Kopacz

Producent wykonawczy: Bongo Media

Zdjęcia: Michał Gruszczyński

    Canal+ Discovery

 

Emisja pierwszego odcinka odbędzie się 17.02 o godzinie 20:20, a my szczególnie polecamy drugi odcinek 😉 . Więcej o serialu na stronie Canal+ Discovery.

 

*Pierwszy film Anety Kopacz z jakim się zetknęliśmy, to ”Joanna” i bardzo go polecamy.

Intymny i pełen czułości portret młodej matki zmagającej się z chorobą nowotworową. Film otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy dokument w 2015 roku (ninateka.pl)